Gallotti & Radice

Exkluzivní značka italského designového nábytku vstupuje na český trh. Díky rozsáhlým sklářským zkušenostem zakladatelů firmy, jsou konečné produkty ztělesněním dokonalosti, kvality detailů, povrchů a forem. Nadčasové elegantní produkty vznikají výhradně v Itálii s láskou k tradicím a řemeslu. Ve výrobě se spojují moderní technologie a ruční práce. Společnost se vyznačuje úctou k životnímu prostředí a používá pouze 100% recyklovatelné materiály jako sklo, hlidník a ocel. 

Společnost Gallotti & Radice byla první společností v Itálii od počátku sedmdesátých let prosazující  používání skleněného nábytku. Sklo, které je zároveň extrémně křehké a silné, průhledné a neměnné, světlé a trvalé, představuje unikátní prvek v interiérovém designu. 
Společnost Gallotti & Radice, se svými rozsáhlými zkušenostmi se sklem, používá různé metody a technologie při výrobě skleněných částí, které se následně používají k dosažení konečných výrobků. Dvě různé výrobní linky, jedena vysoce průmyslová a jedena zaměřená na řemeslné zpracování spojené s tradicemi,na jedné straně je výroba dosažena pomocí technologií na vysoké úrovni a složitých automatizovaných mechanismů (vodní paprsek, průmyslová mlýna, lisování, čištění a transparentní postupy umožňují vytvářet modulární a vícesložkové, čtvercové a jednoduché tvary listů pro sériové a standardní produkty. s manuálními ploty, nabízet personalizované služby, poskytovat vyhledávané formuláře, exkluzivní řešení, spoléhat se na zkušenosti, získala odpověď již řadu let, kdy zkušené ruce pracovaly sklo s péčí a znalostmi a přeměňují je na produktový design.

Gallotti & Radice navrhuje a vyrábí,výhradně a zcela v Itálii. Konečné výrobky vykazují nadčasovost, kvalitu dílů, povrchů a tvarů. Možná je to díky zkušenostem, které společnost shromáždila v průběhu let, neustále rostoucí s jasně definovaným cílem: nadčasový design.
Gallotti & Radice respektuje území, ve kterém působí, a věnuje zvláštní pozornost i při výběru dodavatelů, kteří jsou všechny místní, z nichž většina se nachází ve velké oblasti Brianza, která již mnoho let působí v oblasti nábytku.
Z pohledu životního prostředí sklo, hliník, ocel jsou hlavními materiály, které charakterizují výrobu Gallotti & Radice (100% recyklovatelné materiály). Jednou z nejdůležitějších výhod skla, pokud jde o jeho stabilitu, je, že na rozdíl od jiných materiálů může být sklo zcela recyklováno. Sběr, separace a přeprava mohou ovlivnit proveditelnost a dopad recyklace skla na životní prostředí, kterému Gallotti & Radice věnuje velkou pozornost.

Znalost environmentálních problémů a respektování životního prostředí byla v roce 2010 posílena. Když společnost Gallotti & Radice vytvořila systém fotovoltaických panelů, který zaručuje výrobu čisté energie, produkuje 86 500 kWh za rok.